Емір-Усеїн Куку, правозахисник з окупованого Росією Криму
Кримськотатарському правозахиснику Еміру-Усеїну Куку загрожує 25 років в'язниці. Коли окупований Крим охопила хвиля насильницьких зникнень активістів, він не зміг бути осторонь та приєднався до Кримської контактної групи з прав людини – ініціативи, що допомагає родичам зниклих та слідкує за ходом розслідувань.

Активність Еміра-Усеїна не залишилася непоміченою – починаючи з липня 2014 року до нього декілька разів навідувався працівник ФСБ та пропонував йому стати інформатором. Емір-Усеїн щоразу відмовляв.

За це він дуже сильно поплатився – ФСБ двічі проводила обшук у його будинку. Перед першим обшуком працівники ФСБ побили Еміра-Усеїна просто на вулиці на очах у перехожих. Після другого – у лютому 2016 року – його заарештували і відтоді він перебуває під вартою за звинуваченнями у «членстві у терористичній організації» та «плануванні захоплення влади у насильницький спосіб».
Родина Еміра-Усеїна також під тиском. Через місяць після арешту, до його 9-річного сина Бекіра у школі підійшов працівник ФСБ, коли нікого не було поруч. Він сказав Бекіру, що його «тато зробив щось погане та буде гнити у в'язниці 10-12 років». Цей інцидент дуже налякав хлопчика та усю родину. Саме тому для них дуже важлива наша підтримка.

4 грудня 2017 року відбулося судове засідання, за результатами якого термін утримання Еміра-Усеїна Куку під вартою продовжили до 27 травня 2018 року. Також Еміра-Усеїна Куку етапують до Ростова, де 11 грудня відбудеться попереднє судове засідання .

Підпишіть петицію до Генерального прокурора Російської Федерації


Вимагайте зняти всі обвинувачення з Еміра-Усеїна Куку та припинити переслідувати його родину.
Підтримати всіх героїв та героїнь Марафону
Made on
Tilda